Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Nowoczesne pucharki lodowe - jakie najlepiej sprawdzą się w kuchni?
(2021-02-15)

Dowiedz się, z jakiego materiału powinny być wykonane, jaki powinny mieć kształt oraz rozmiar.                                                       
nowoczesne-pucharki-lodowe-jakie-najlepiej-sprawdza-sie-w-kuchni.jpg
                                                                                                         

Pucharki deserowe - plastikowe, ceramiczne czy szklane?

Zastanawiasz się, które z nich najlepiej wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie desery najczęściej w nich przygotowujesz, a nawet od tego, w jakim stylu masz urządzony dom. Ceramiczne pucharki deserowe są bardzo trwałe, odporne na niskie temperatury, zazwyczaj są jednak bardziej zobowiązujące. Niekoniecznie będą pasowały do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, ani do imprez w takim stylu. Taki pucharki idealnie za to sprawdzą się podczas rodzinnego obiadu czy bardziej formalnej uroczystości, na przykład urodzin. Plastikowe pucharki lodowe są bardzo uniwersalne oraz odporne na stłuczenia. Dlatego idealnie nadają się na imprezy rodzinne, zwłaszcza dziecięce, takie jak urodziny najmłodszych, czy na imprezy nad basenem. Minusem jest to, że łatwo mogą się rysować oraz szybko tracić blask. Nie są to też najbardziej przyjazne środowisku pucharki deserowe. W takie pucharki warto więc zainwestować, gdy planujesz zabierać je ze sobą na wyjazdy, natomiast niekoniecznie są najlepszą opcją do domu. Najpopularniejsze są pucharki deserowe szklane. Możesz je kupić zarówno w bardzo nowoczesnym designie, jak i bardziej klasycznym czy nawet retro. Są one odporne na zarysowania oraz zawsze wyglądają bardzo stylowo. Mogą one być jednak mniej wytrzymałe, dlatego należy ostrożnie stosować je na przykład na imprezach urodzinowych dzieci. W takim wypadku upewnij się, że kupujesz pucharki szklane o zwiększonej wytrzymałości, które są odporne na częste mycie czy ścieranie. Są one bardziej kosztowne, ale posłużą Ci zdecydowanie na dłużej.

Pucharki deserowe - kształt i rozmiar

Podczas wyboru pucharków zwróć uwagę na te dwa aspekty. Długie pucharki idealnie nadają się do lodów czy wszelkich kremowych lub warstwowych deserów. Pamiętaj jednak, że w takich pucharkach desery mogą szybciej się topić. Małe pucharki są za to idealne do tiramisu czy kremów. O tym, jakie dokładnie wybrać pucharki, przeczytasz w artykule: "Pucharki deserowe – do jakich deserów są pucharki na desery?". Jeśli lubisz bardziej oryginalny design, możesz wybrać pucharki o bardziej szalonych kształtach, na przykład prążkowane albo w nietypowe wzory. Możesz też zdecydować się na pucharki wielokolorowe, w których na przykład większość pucharka jest wykonana z transparentnego szkła, a reszta z kolorowego - niebieskiego czy zielonego. Jeśli planujesz przechowywać desery, na przykład kremy, w pucharkach w lodówce, wybierz pucharki ze szkła odpornego na niskie temperatury.

Pucharki deserowe - do czego można ich używać

Takie pucharki posłużą Ci nie tylko do lodów. Możesz używać ich też do wszelkiego rodzaju deserów - kremów, zarówno na ciepło, jak i na zimno, ale też do smoothie czy nowoczesnych form ciast. W pucharku możesz zrobić nie tylko tiramisu, ale też szarlotkę w nietypowej, warstwowej wersji. Pucharki o wąskich oraz prostych formach możesz stosować zarówno do deserów, jak i podawać w nich na przykład drinki, zwłaszcza te efektowne, z dodatkiem owoców czy innych dekoracji. Dzięki temu na pewno nie będą zakupem, który sprawdza się tylko w przypadku imprez.